Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till hearing gällande insamling av slam, fett och fosforfiltermaterial från hushåll samt därmed jämförbart avfall från annan verksamhet i Flens, Katrineholms och Vingåkers kommuner
Referensnummer: AUTO
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till hearing gällande insamling av slam, fett och fosforfiltermaterial från hushåll samt därmed jämförbart avfall från annan verksamhet i Flens, Katrineholms och Vingåkers kommuner inför kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonsen avser inbjudan till hearing gällande insamling av slam, fett och fosforfiltermaterial från hushåll samt därmed jämförbart avfall från annan verksamhet i Flens, Katrineholms och Vingåkers kommuner inför kommande upphandling.