2. Förfarande
Förfarande
Titel: Levla
Beskrivning: Levla är ett utvecklingsprojekt med fokus klimat och energi. Projektet består av ett flerbostadshus med 5-6 våningar som byggs i klimatförbättrad betong, ett flerbostadshus med 3-4 våningar som byggs i KL-trä, två radhuslängor med återbruk, en fastighet som ska restaureras samt komplementbyggnader.
Intern identifierare: 24/27
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000