486114-2018 - ResultatSverige-Nässjö: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 3.3.2 18-175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser upphandla lokalvård för företagets verksamheter.
Beskrivning av upphandlingen
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla lokalvård med anledning av att nuvarande kontrakt löper ut och inbjuder härmed till anbudsgivning.
Avsikten är att teckna ramavtal med en entreprenör och anbud kan endast lämnas på hela upphandlingen.
Upphandlingen genomför som en öppen upphandling enligt Lagen om offentlig upphandling (LOU) 2016:1145.
Grund för tilldelning av kontrakt
Grund för tilldelning av kontrakt är ekonomiskt mest fördelaktiga.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.