48613-2017 - ResultatSverige-Öckerö: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Elenergi.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Öckerö.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser leverans av elenergi inklusive produktion till Öckerö kommun och Öckerö Fastighets AB inklusive dotterbolag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.