486145-2024 - Resultat
Sverige – Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien – Disk- och spoldesinfektorer till hälso- och sjukvården
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Disk- och spoldesinfektorer till hälso- och sjukvården
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser ramavtal på disk- och spoldesinfektorer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Diskdesinfektor för vårdavdelning/mottagning/vårdcentral
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Diskdesinfektor för mindre verksamhet (bänkmodell)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Spoldesinfektor frontmatad större modell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Spoldesinfektor genomräckningsmodell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Spoldesinfektor frontmatad kompakt/mindre modell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Spoldesinfektor toppmatad modell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84678:Lot:6