Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rental of passenger aircraft.
Referensnummer: 17FMV5859
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60400000 Flygtransport
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV has the assignment on behalf of all Swedish Armed Forces units and for in the Agreement draft stated authorities to procure passenger aircraft charter on national and international basis.The procurement comprises air broker services.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 460 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60400000 Flygtransport, 60423000 Flygchartring, 60445000 Flygtjänster, 60424100 Uthyrning av flygplan med besättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen