See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS: Analys Etablera, behålla int'l kompetens (Work in Sweden)
Beskrivning: Tillväxtverket behöver göra fördjupade analyser av några centrala delar i systemet för att etablera och behålla internationell kompetens. Frågorna rör främst medföljandes etablering och hur strukturen kopplas till lokal förankring, där vägledning till individer ska sammanlänkas med regional och nationell nivå. Vidare ska systemkartor över aktörer och funktioner i systemet för att attrahera, etablera och behålla internationell kompetens tas fram
Intern identifierare: Ä 2026-781
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000