Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: 17.082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för profilprodukter till Eskilstuna kommun och övriga avropsberättigade enheter. Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg. Upphandlingen omfattar inte skyltar, arbetskläder, tryckeritjänster, presentartiklar, julklappar, presentkort eller jubileumsgåvor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18530000 Presenter och priser, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen