486226-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Konsulttjänster för personalförvaltning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal socionomer
Referensnummer: SON 2020/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi ska avsluta vårt dynamiska inköpssystem RS 2017/489 och upphandla ett ramavtal för socionomer för uppdrag fördelat på olika tjänstekategorier inom socialtjänsten. Ni är välkomna att lämna anbud i denna upphandling.
Beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för att tillgodose socialförvaltningens behov avseende inhyrning av socionomkonsulter för kortare eller längre tidsperioder.
Behovet är störst framförallt avseende kompetensområdet Barn och Unga, men även andra kompetensområden ingår i ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen