48624-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av utemiljö Fastighet, område 5-7
Referensnummer: 17/189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser drift och underhållsentreprenad av grönyteskötsel och snöröjning inom fastighetsmark.
Uppdraget omfattar Entreprenad 5 -7:
Entreprenad 5 (Jönköping)
Entreprenad 6 (Huskvarna)
Entreprenad 7 (Gränna med landsbygd)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen