Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banljussystem med LED teknik
Referensnummer: UH-2020-50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34960000 Flygplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Flygplatsen har sedan 2005 ett seriesystem av halogentyp som ska bytas till LED teknik. Upphandlingen omfattar materiel beskrivet i mängd förteckning samt en underentreprenad som avser byte av äldre (2005) styrsystem av CCR. Utbytet beräknas pågå under en 4 års period där leverans av armaturer kan ske årsvis.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34960000 Flygplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen