486427-2025 - Resultat
Sverige – Finansiell leasing – Finansiell leasing - fordon
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFinansiell leasing - fordon
BeskrivningUpphandlingen omfattas av Luleå kommun samt de kommunala bolagen; Luleå MiljöResurs AB och Luleå Lokaltrafik AB:s behov av finansiell leasing avseende fordon.
Intern identifierareKLF 2025/458
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFinansiell leasing - fordon