Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Provning och service av brandlarm, inbrottslarm, passersystem och kombilarm
Referensnummer: KS/2018:275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling anseende service, underhåll, provning och besiktning av brandlarmsanläggningar, passersystem, kombilarm, rökgasventilation, CCTV och sprinkler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen