2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fruktkorgar
Beskrivning: Lidingö stad, stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla avtal avseende fruktkorgar till Lidingö stad (staden). Syftet med upphandlingen är att tillgodose stadens behov av leverans av fruktkorgar genom tydlig information, enkla beställnings- och betalningsrutiner samt till prisvärd kvalitet. Målet är att få ett avtal med en leverantör som använder väl utvecklade rutiner och erbjuder konkurrensmässiga priser även för sådana varor som inte har prissatts i anbudet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117663:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03222200 Citrusfrukt, 03222330 Stenfrukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter