486615-2021 - PlaneringSverige-Ängelholm: Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem till Familjen Helsingborg
Referensnummer: KS 2021/345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Bibliotekssystem till familjen Helsingborgs 11 kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bibliotekssystem till familjen Helsingborg