Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik för särskilt boende
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30191140 Tillbehör för personlig identifiering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser införskaffande genom hyrkoncept och implementation av trygghetsskapande funktioner för särskilda boenden inom Norrbottens län. Avropande kommuner är alla Norrbottens kommuner.
Upp till tre leverantörer kommer att antas där avrop kommer att genomföras med en förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30191140 Tillbehör för personlig identifiering, 35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 71700000 Övervakning och kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen