Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätskevagnar
Referensnummer: 21RS11674
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vätskevagnarna sin avses att användas till att leverera infusionsvätskor och andra läkemedel från sjukhusapotek till vårdenheter. Det krävs robusta transportvagnar och transportflak som även klarar regionens hygienkrav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34911100 Vagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen