Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LMS- Learning Management System
Referensnummer: KS-2022-945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun har som intention att upphandla ett LMS- Learning Management System. Avtalet kommer sträcka sig på sju (7) år totalt uppdelat på 3+2+2 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programvara. LMS