Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för införande av Servicecenter
Referensnummer: T2019-02309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att träffa avtal för att säkerställa tillgång till professionellt konsultstöd att tillgå som resurs i samband med att slutföra ett påbörjat projekt för att etablera ett servicecenter på trafikkontoret.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen