486646-2019 - ResultatSverige-Smedjebacken: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grustransporter inom Ludvika- och Smedjebackens kommun
Referensnummer: 201907
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Leveranser av grusprodukter för WessmanBarken Vatten & Återvinning ABs räkning till specifika arbetsställen inom Smedjebacken - och Ludvika
Kommun. Innefattar även borttransporter av olika material med eller utan kranbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 14212200 Stenmaterial, 14213100 Makadam, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen