Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1045 Konsultmäklare för Södertälje kommun, Flens kommun, Gnesta kommun, Nykvarns kommun, Telge AB och Nykvarnsbostäder.
Referensnummer: TI 2019-1045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förmedlare av konsultresurser till kommunal verksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72250000 System- och stödtjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen