486688-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Verkstadstjänster
Referensnummer: 231-253/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandförsvarsförbunden Storstockholms brandförsvar (SSBF) och Brandkåren Attunda (BA) upphandlar gemensamt ramavtal för verkstadstjänster. Ramavtalet avser ett fullserviceåtagande och innefattar bl.a. förebyggande underhåll samt reparationer av fordon och enheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark, 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112200 Underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen