Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Research Information Management System (RIMS)
Referensnummer: 2-3655/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Research Information Management System
Karolinska Institutet, hereinafter referred to as "KI", hereby invites suppliers to apply for participation in KI's procurement of a Research Information Management System, hereinafter referred to as “RIMS”. Apply for participation is Step 1 in a two-step procedure.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48461000 Programvara för analys eller forskning, 48810000 Informationssystem, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen