486696-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Insamling av avfall
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningar
Referensnummer: UH-2023-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av insamling av förpackningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 26 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av insamling av
förpackningsavfall från ÅVS
Pris område 2
Del nr: 2