48674-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sveg: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskintjänster i Funäsdalen
Referensnummer: Ks 2018/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av grävmaskiner med förare för underhållsarbeten och nyanläggning av vatten- och avloppsanläggningar, samt för andra arbeten där grävtjänster behövs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen