486746-2018 - ÄndringSverige-Kävlinge: Ingenjörstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kävlinge medborgarhus, Konsultupphandling
Referensnummer: 18/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal med teknikkonsulter inom olika kompetensområden för projektering av systemhandlingar för nybyggnad av Medborgarhus i Kävlinge.
Upphandlingen är indelad i 15 teknikområden.