Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenör till Förskolekök i Gävle kommun
Referensnummer: 7870
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894210 Skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun söker partners till sin kostverksamhet som känner stolthet för sin verksamhet och kontinuerligt vill utveckla och utföra entreprenaden på ett effektivt sätt och som är lyhörda både för kommunens utveckling och behov men framförallt för nya rön som berör verksamheten och att man kan ta till sig dessa rön och implementera i verksamheten i samråd och samarbete med kommunen. Allt för att hela tiden hålla sin egen verksamhet effektiv och efterfrågad för att stödja kommunen i dess kommande utveckling och utmaningar så entreprenaden hela tiden utvecklas och effektiviseras till kommunens och kundernas bästa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen