48683-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – LKP Ramavtal Arkitekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLKP Ramavtal Arkitekt
BeskrivningBeställaren har ett återkommande behov av arkitekttjänster i samband med exempelvis nyproduktion av parkeringshus/mobilitetshus. Beställaren avser därför upphandla ett ramavtal med tre aktörer för sådana tjänster.
Intern identifierare23/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000