486850-2019 - ResultatSverige-Boden: Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och service av biogasanläggning
Referensnummer: KS 2019/579
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun, tekniska förvaltningen har idag en biogasanläggning och avser upphandla ett ramavtal. Upphandlingen avser kompetens för drift och service av biogasanläggning. Efterfrågad kompetens ska även arbeta med löpande underhåll och service samt med optimering av anläggningen och uppgradering. ramavtalet inkluderar ett tillhörande reservdelsavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen