486878-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster för Region Skåne.
Referensnummer: 1702135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakningstjänster för Folktandvården, Skånetrafiken och samtliga förvaltningar inom Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen