486880-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Neurologisk rehabilitering.
Referensnummer: DU-UPP17-0307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Neurologisk rehabilitering på primärvårdsnivå för patienter med neurologiska sjukdomar och skador som har behov av rehabilitering.
Aktuell upphandling.
Upphandlingen avser avtal beträffande Neurologisk rehabilitering i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Mottagningen ska vara placerade i Västerås tätort i Västmanlands län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85111400 Sjukhusrehabilitering, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mottagningen ska vara placerad i Västerås tätort i Västmanlands län.