See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containrar och lastväxlarflak, Avfallssamverkan i Norr
Beskrivning: Inköp av samtliga inom avfallssinsamling förekommande containrar och lastväxlarflak.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97658:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44613000 Stora containrar, 44613300 Standardcontainrar, 44613800 Avfallscontainrar