See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förebyggande system för att förhindra förlust av fiskeredskap (SEAME)
Beskrivning: Upphandlingen syftar till produktanpassning samt marknadsanpassning av enheter genom testning och verifiering i större skala. Vilket innebär utveckling och tillverkning av en större serie för att verifiera och anpassa dessa enheter till marknaden för att lösningen skall bli fullt fungerande, effektiv och accepterad av användarna.
Intern identifierare: KA 2024/000433
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73430000 Test och utvärdering
Ytterligare klassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificering (1)
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlag
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav