487041-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för processtöd, Blue Science Park
Referensnummer: KS 2021/7422 2.6.1 // BSP 2021-004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Blue Science Park, ramavtal för processtöd
Upphandlande myndighet
Blue Science Park, organisationsnummer: 559031-0321
Tjänsten
Upphandlingen avser Processtöd som ska stödja den egna organisationen i arbetet med att planera, leda och genomföra insatser och aktiviteter för att stärka innovationsförmågan och den digitala transformationen i regionens näringsliv och samhälle. Verksamheten utgörs av att utveckla ett ekosystem av aktörer samt initiera och genomföra insatser och aktiviteter som evenemang, inspirationsseminarier, kunskapsförmedling, workshops, utvecklingsprojekt samt testbäddar/-miljöer. Även aktiviteter som etablera partnerskap och relationer, behovsanalyser, analyser av samhälls- och näringslivsstrukturer, samt projektansökningar ingår i verksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen