Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för utredningsarbete mm – Projekt Viskan
Referensnummer: 2021-00026IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster för planering av undersökningar samt utvärdering och rapportering av data inom förberedelseskedet för Projekt Viskan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 90715000 Föroreningsundersökningar, 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen