Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer, inköp av maskiner samt service av befintliga maskiner
Referensnummer: KS 2022/0571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten i samarbete med- vård- och omsorgskontoret i Norrköping-, Valdemarsvik-, Motala-, Söderköping- och Finspångs kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande spol- och diskdesinfektorer. I ramavtalet ingår även för Norrköping- och Finspångs kommuner, service och årlig processkontroll av befintliga spol- och diskdesinfektorer.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se utförligare information i upphandlingsdokumenten.