487073-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-SÖDERTÄLJE: Programrelaterade tjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2077 Service- och Underhåll Thor
Referensnummer: TI 2019-2077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för användarsupport och underhåll till Verksamhetssystem Thor.
Tjänsten kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. (LOU 6 kap. 14 § punkt 2).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. Licenser av givet system ägs av kunden (LOU 6 kap. 14 § punkt 2).