Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering Badrum
Referensnummer: 2021221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211310 Byggnation av badrum
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden utgör en totalentreprenad med utökad samverkan mellan parterna (s.k. partnering). Gemensamt för samtliga huvuddelar är att de kommer utföras med iakttagande av en fasindelning. Den första fasen innefattar utredning och projektering (förstudie och framtagande av systemhandlingar – Fas 1). Den andra fasen avser detaljprojektering och utförande (Fas 2), enligt den beskrivning som närmare återfinns i Kontraktet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45431000 Golv- och plattläggning, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen