Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Regional och kommunal verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2023-1013 Inkassotjänster Telge Nät AB
Referensnummer: 23/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79940000 Inkasso
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänster inom Inkassoverksamhet ( som avser indrivning av och fordringar för annans räkning eller fordringar som övertagits för indrivning) för Telge Nät AB.
Ramavtal tecknas med en leverantör. Takvolym för upphandlingen framgår nedan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen