See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster Tanums kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser att leda till ramavtal för löpande avrop av hantverksarbeten inom ett flertal kategorier. Entreprenaden omfattar såväl reparationsarbeten, underhåll som om- och tillbyggnader. Inom dessa områden är det planerade arbeten, servicearbeten samt akuta insatser. Omfattningen gäller fastigheter och anläggningar ägda av Tanums kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggnadsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: EL- behörighet B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: EL- behörighet AL
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Rör, värme och sanitet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ventilation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Lås och larm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Storköksteknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Kylteknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Styr och reglerteknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109283:Lot:9