See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster SLL1504
Beskrivning: Denna upphandling avser Flyttjänster till Region Stockoholm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: "ESPD" respektive "Sanningsförsäkran och kvalificering" utgör valbara delar beroende på om anbudsgivaren önskar lämna en egenförsäkran eller ifylla sanningsförsäkran och bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav direkt i upphandlingen. "ESPD" väljs av anbudsgivare som avser inlämna en egenförsäkran och preliminärt intyga att ingen grund för uteslutning föreligger samt att kvalificeringskraven uppfylls. Anbudsgivaren ska då på beställarens begäran efter sista anbudsdag inkomma med relevanta bevis. OBS! Anbudsgivaren måste välja en av dessa.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116813:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63120000 Lagring och magasinering
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoption om helt eller delvis förlängning med upp till 24 månader