487283-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsstädning Åby, Ättetorp. Krokek, Jursla
Referensnummer: Unr 3/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är belägen inom en del av Hyresbostäders ytterområden. Fastigheterna innehåller främst bostäder, men även en del lokaler i områdena Åby, Ättetorp, Jursla och Krokek.
Uppdraget omfattar all fastighetsstädning (med tillhörande arbetsuppgifter som t.ex. fönsterputs, maskinell golvvård mm) av:
-Trapphus med tillhörande entréer, hissar, allmänna utrymmen som t.ex. tvättstugor mm.
-Områdeskontor beläget i området Åby.
-Företagshotell beläget i området Åby.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen