Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyresmoduler för tillfälligt boende i Stockholms kommun
Referensnummer: FUT 2019-0319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hyresmoduler för tillfälligt boende i
Stockholms kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stockholms kommun. Beställaren hyr boendemoduler.