487333-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solavskärmningsprodukter
Referensnummer: GNU 2021/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av fasta och rörliga solskydd till befintliga byggnader och mindre ombyggnationer. I uppdraget ingår nyinstallation av beställda produkter, rådgivning, mätning, reparation, eventuella förebyggande och avhjälpande underhållsarbeten, demontering av befintliga solskydd samt mindre projekt.