Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinsyn Luftrenare
Referensnummer: SVN 2018/0086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42514300 Filtreringsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs kommun med organisationsnummer 212000–1249, avser att upphandla leasing av
Luftrenare samt provtagning av luftkvalitén.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
6 st luftrenare under 1 år samt provtagning på luftkvalitén