487391-2026 - Resultat
Sverige – Vägtransporter – Ramavtal etablering av tillfälliga installationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal etablering av tillfälliga installationer
BeskrivningRamavtalet omfattar transport, etablering och montering av fordonshinder, gatumöbler, dekorationsbelysning, julgransbelysning m.m. samt inköp av möbler och andra objekt. En stor del av arbetet ingår i trafikkontorets verksamhet för ett Levande Stockholm, där gator och torg omvandlas till sommar- och vinterplatser.
Intern identifierareT2025-01122
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal etablering av tillfälliga installationer