See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lustgasutrustning 2026
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att Folktandvården ska ingå ett Ramavtal där Leverantören efter Avrop ska tillhandahålla och leverera vad som omfattas av upphandlingsdokumenten avseende lustgasutrustning inom tandvård, lustgasdestruktion samt service och tillbehör till befintlig utrustning till de avropande klinikerna inom Folktandvården Stockholms län AB. Upphandlingen avser inte lustgas eller lustgastuber.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AO 01 Lustgasutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133565:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsunderlag.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AO 02 Lustgasdestruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133565:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Option
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133565:Lot:3