487451-2019 - PlaneringSverige-HALMSTAD: Byggnadsanläggning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Inbjudan till informationsträff - Projekt "Ljunghusen" i Harplinge
Referensnummer: 19/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till informationsträff inför projekt "Ljunghusen" i Harplinge
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen