487457-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Blodprovtagningsartiklar 2025, SLL412
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodprovtagningsartiklar 2025, SLL412
BeskrivningUpphandling innefattar Blodprovtagningsartiklar och tillbehör.
Intern identifierareFSN 2023-0311
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141123 Behållare för skarpa föremål, 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141900 Blodlansetter, 33192500 Provrör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000