2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande teknik för ordinärt boende
Beskrivning: Trygghetsskapande teknik för ordinärt boende
Intern identifierare: HSN-001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs med ett Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32234000 Interntelevision, 35121700 Larmsystem, 35125300 Övervakningskameror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000